Příjem nových pacientů
Ambulance Ostrava - tel. 596 125 452, 736 537 610
Ambulance Bruntál - tel. 554 700 656, 725 078 190

Rázová vlna – Zmírníme bolesti loketního kloubu

Bolesti loketního kloubu z práce? Může se jednat o epikondylitidu!

Rázová vlna pomůže v 80 % případů.

Tenis ani golf pravděpodobně nehrajete. Přesto máte epikondylitidu. Jedná se o onemocnění svalových úponů loketního kloubu, kterému se říká také tenisový nebo golfový loket. Nejste v tom sami. Lidí s těmito obtížemi k nám chodí spoustu, tyto obtíže moc dobře známe. Onemocnění je provázeno bolestí na zevní nebo vnitřní straně loketního kloubu. Jedná se o postižení svalových úponů, konkrétně natahovačů nebo přitahovačů prstů a zápěstí. Postižení se týká i svalů předloktí, které provádějí jeho rotaci. Pokud máte pocit, že máte omezený i rozsah hybnosti v loketním kloubu, pak se také jedná o jeden z nejčastějších příznaků.

Co se Vám vlastně stalo?

Pokud se zrovna nevěnujete pravidelnému sportu, kde je příčina jasná, zamyslete se nad Vaší denní aktivitou. Příčinou obtíží je často přetížení svalových úponů manuální prací nebo monotonním nepřirozeným pohybem. Asi znáte klávesnicí a myš, tablet nebo smartphone, že? Na druhou stranu, obtíže můžou vzniknou i v pokročilejším věku při běžné zátěži. Důvodem je snížená odolnost svalových úponů.

Jak to léčit?

Možností je mnoho. Určitě pomůžou protahovací cviky ruky a předloktí. Po sportovní zátěži můžete loket ledovat. Při větších bolestech zaberou léky s protizánětlivým účinkem. Také zabírá klidový režim. Nicméně pokud nemáte moc prostoru dát Vašemu šéfovi sbohem v práci na pár týdnů, pak můžete zkusit rychlejší řešení. Rázová vlna vyřeší tyto obtíže v 80 % případů. Na rázovou vlnu se můžete u nás objednat rovnou, nemusíte čekat na termín u lékaře.

Jak pomůže rázová vlna?

Dosahuje výborných výsledků. Akustické rázy, které vznikají pohybem kovového náboje uvnitř pistole rázové vlny, se přenášejí na svalové úpony a přilehlou kost. Takto vznikají ve svalových úponech mikroskopické trhlinky. Žádné obavy, jsou mikroskopické a urychlují regeneraci postižených svalových úponů a okolních tkání. Současně Vás rázová vlna zbaví přítomného zánětu, odstraní bolest a zvyší odolnost svalových úponů na zátěž.

Aplikace rázové vlny trvá asi 10-15 min. Pokud nechcete, aby se Vám ještě chvíli věnoval fyzioterapeut, více Vás od Vašich povinností zdržovat nebudeme. Po aplikaci odcházíte ihned domů, není třeba dodržovat žádné omezení. Celkem k nám přijdete asi 5x, vždy po 1 týdnu.

ortopedický tým NANDANA

Co když to nepomůže?

Rázová vlna nemá 100 % účinnost. Nejedná se o zázračnou léčbu. Pokud máte po této léčbě přesto ještě nějaké obtíže, mrkne se na Vás rád jeden z naších ortopedů. Možností, co s tím můžeme dělat máme ještě spoustu. Rychlou úlevu zajistí injekční léčba. K tomu nejčastěji požíváme kortikoid, kolagen, kys. hyaluronovou a obohacenou krevní plazmu. Výjimečně se stane, že nepomáhá vůbec nic, potom s úspěchem provádíme operační řešení.

Objednat na rázovou vlnu